יום שלישי, 5 במאי 2009

כנס מעניין


אתמול לא הגעתי לקורס "ארגז הכלים למידען" שאני משתתפת בו במרכז ההדרכה לספריות בהדרכתו של יגאל חמיש משום שהשתתפתי בכנס טלדן .

כנס זה מתקיים כל שנה ומיועד לספרנים ומידענים בעיקר בספריות אקדמיות ובחברות. הכנס מתקיים במלון הילטון בתל אביב במשך שלושה ימים. בכל יום מתקיימים מספר מושבים במקביל. לנו בספרייה, יש אישור השתתפות ליום אחד.

אז כמו שאמרתי, השתתפתי אתמול במושב שנקרא "מה שרואים מכאן לא רואים משם" אשר דן בסוגיות שונות של תחום המידענות. ההרצאות היו ממש מעניינות והמרצים דיברו על התחומים מהיבטים שונים. הוצגו מאגרי מידע חדשים, אפשרויות חיפוש חדשות במאגרים מוכרים, באחת ההרצאות דובר על מרכז המידע של הכנסת, הרצאה אחרת עסקה באפשרויות שמציעים הטלפונים הסלולאריים בנוגע למאגרים וחיפושי מידע. בנוסף, הייתה הרצאה על עתיד הספריות האקדמיות. אני חייבת לציין שזו הרצאה שעניינה אותי במיוחד כי אני עובדת בספרייה אקדמית- הספרייה המרכזית במסלול האקדמי- המכללה למנהל. פעמים רבות אנחנו מדברים על נושא זה בספרייה וחושבים אילו שירותים חדשים ניתן ליצור על מנת שהמשתמשים ימשיכו להגיע לספרייה או לחילופין, אילו שירותים ניתן ליצור על מנת שמשתמשים ימשיכו להשתמש במשאבי הספרייה מרחוק. המשתמשים הם סטודנטים לתארים שונים, אנשי סגל וחוקרים שהם בעלי צרכים ודרישות שונות. ההרצאה בכנס דנה על המצב הנוכחי של הספריות האקדמיות ועל הצעות ליצירת שירותים עתידיים כך שהספרייה האקדמית תמשיך להיתפס כחלק חשוב בקמפוס ובעולם האקדמי. אז באופן כללי היה מעניין ונחמד. אני אוהבת כנסים כאלה.

6 תגובות:

 1. הי ליאת ,
  באמת היית חסרה אתמול .
  כל הכבוד על הפוסט היפה .

  השבמחק
 2. תודה שרה,
  את ממש זריזה. לא ציפיתי לכזו תגובה מהירה.
  לקח לי זמן עד שהחלטתי לעלות סוף סוף משהו לבלוג.

  השבמחק
 3. אכן , זה לוקח זמן ...
  אבל אח"כ - זה כבר מוצא חן ...

  השבמחק
 4. ליאת היי,
  אכן, הייתי צריך לזכור שאת אינך משום ההשתתפות בכנס. גם אני הייתי בכנס היום, והנה קישור להרצאה שלי בכנס: http://www.notes.co.il/yigal/55891.asp.
  להתראות במפגש הסיכום של הקורס בעוד שבועיים!
  כל טוב

  השבמחק
 5. אני שמחה שנהנית בכנס. לצערי, לא אוכל להשתתף בו.

  השבמחק
 6. יגאל היי,

  תודה רבה ששלחת לי את הקישור להרצאה שלך. ראיתי את זה רק היום. קראתי וכמובן שהיה לי ממש מעניין.
  נראה שגם אצלכם היה מושב מעניין ומוצלח.

  תודה, להתראות בקורס.

  השבמחק